Dorota Bogatko
PORUSZMY ŁÓDZKIE

Dorota Bogatko

Nr 1 - Okręg nr 5 – Sejmik Województwa Łódzkiego

Jestem kreatywną optymistką, profesjonalistką z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu relacji z klientami biznesowymi – również zagranicznymi. W swoim portfolio posiadam organizację wydarzeń o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Dzięki znajomości języka angielskiego oraz swobodnego komunikowania się w języku rosyjskim, a także umiejętnościom interpersonalnym, idealnie odnajduję się w rolach związanych z kształtowaniem i podtrzymywaniem relacji w firmie. Pracuję w spółce energetycznej , w której zajmuję się marketingiem i organizacją szkoleń. Mam wykształcenie wyższe.

Od 2014 roku jestem radną Rady Miasta Skierniewice. Od początku pracy w samorządzie jestem przewodniczącą Komisji Budżetu i Finansów, często reprezentowałam Radę Miasta w wydarzeniach o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. Po wybuchu konfliktu rosyjsko-ukraińskiego byłam mocno zaangażowana w pomoc uchodźcom i zostałam oddelegowana do pracy w w Centrum Kryzysowym dla Uchodźców z Ukrainy. Na co dzień angażuję się w pomoc osobom niepełnosprawnym, jestem członkiem stowarzyszenia „Sobótki”, którego zadaniem jest praca z dorosłymi niepełnosprawnymi, regularnie uczestniczę i wspieram akcje charytatywne, które odbywają się na terenie Skierniewic, pomagam osobom proszącym mnie o pomoc, utrzymuję kontakt telefoniczny, mailowy, a nawet listowny z moimi wyborcami. Wspieram wszelkie działania pro – kobiece i te związane z pomocą psychologiczną dla młodzieży, zwłaszcza z problemami z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Napisałam projekt do Budżetu Obywatelskiego dotyczący pomocy psychologicznej dla młodzieży dotkniętej narkomanią oraz dla ich najbliższych. W przyszłości bardzo chciałabym zajmować się tymi kwestiami, ponieważ różnorakie uzależnienia ludzi młodych stały się już plagą społeczną, której należy się zdecydowanie przeciwstawić, stworzyć programy edukacyjne i programy wsparcia dla osób uzależnionych.

Lubię zwierzęta, mieszkam z 10 letnią kocicą Ivanką, jestem również adopcyjną mamą gromadki kotów, które mieszkają na terenie firmy, w której pracuję. Dbam o ich codzienne potrzeby, szczepienia, sterylizację. Zadbałam również o wygodne lokum dla nich i koty mieszkają w pięknym drewnianym domku.

Jestem mamą dwójki dorosłych już dzieci, moje zainteresowania to historia najnowsza, polityka, sytuacja osób z niepełnosprawnością, literatura dotycząca okresu XX – lecia międzywojennego, podologia, a zwłaszcza terapia stopy cukrzycowej. Moim największym hobby są podróże i interesujące rozmowy z ludźmi.


Materiał sfinansowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica