Marek Rutka
#RutkaPomorze

Marek Rutka

Nr 1 - Okręg nr 2 – Sejmik Województwa Pomorskiego

Przez minione cztery lata miałem zaszczyt reprezentować mieszkanki i mieszkańców naszego wyjątkowego regionu, w Sejmie Rzeczypospolitej. Wstąpiłem do polityki żeby udowodnić że inna polityka jest możliwa. Polityka oparta na zrozumieniu, zaangażowaniu, rozmowie, tolerancji, ale i skuteczności. Wszyscy wiemy, że ważne są czyny, a nie słowa. Dlatego:

Byłem jedynym posłem ówczesnej opozycji, którego dwa projekty ustaw przeszły całą drogę legislacyjną, uzyskały poparcie parlamentu, urzędu prezydenta i weszły w życie. Jedna z tych ustaw, nadała status funkcjonariusza publicznego kierowcom, motorniczym, maszynistom, drużynom konduktorskim, kierownikom pociągów w transporcie publicznym. Nowe prawo w przypadku ataku fizycznego lub słownego przez krewkiego pasażera, chroni pracowników komunikacji publicznej podczas wykonywania obowiązków służbowych, tak jak policjanta na służbie. Motorniczowie, maszyniści, kierowcy autobusów, trolejbusów, kierownicy pociągów i drużyny konduktorskie, od ponad dziesięciu lat upominali się o prawną ochronę. Od 9 czerwca dzięki mojej ustawie – już ja mają.

Jako członek Rady Mediów Narodowych, aktywnie pracowałem nad odzyskaniem zagarniętych przez PiS mediów publicznych. To że utrzymywane z naszych podatków media, przestały sączyć nienawiść i dzielić społeczeństwo, traktuję jako największe osobiste i wspólne osiągnięcie ostatniego czasu.

Swoją polityczną drogę zacząłem ponad 20 lat temu, od gdyńskiej Rady Dzielnicy Działki Leśne, a w kolejnych wyborach zostałem wiceprzewodniczącym Rady Dzielnicy Redłowo w Gdyni. Od ponad dwudziestu lat jestem pracownikiem naukowym Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni.

Pełniąc mandat radnego Sejmiku Województwa Pomorskiego, chce skupić się na sprawach ochrony zdrowia, wykorzystując swoje doświadczenie z pracy w Sejmowej Komisji Zdrowia. Chce aktywnie włączyć się w usprawnienie funkcjonowaniem systemu ochrony zdrowia w naszym województwie, angażując się szczególnie w rozwiązanie dramatycznej sytuacji w psychiatrii, a szczególnie psychiatrii dzieci i młodzieży. Zamierzam także usprawnić funkcjonowanie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.

Mam nadzieję, że dzięki Waszej pomocy, będę miał możliwość budowy lepszej przyszłości dla naszego Pomorza !


Materiał sfinansowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica