Karolina Haska
Karolina Haska

Karolina Haska

Nr 2 - Okręg nr 2 – Sejmik Województwa Pomorskiego

Szanowni Państwo,

Nazywam się Karolina Haska, jestem mieszkanką Wejherowa, gdzie prowadzę małą firmę. Mam męża, 10-letnią córkę oraz kota. Ponadto od prawie 9 lat jestem członkinią Lewicy Razem, gdzie obecnie pełnię funkcję członkini Zarządu Okręgu Pomorskiego oraz Radnej Krajowej.

Dlaczego Sejmik Województwa Pomorskiego?

Nasz wspaniały region staje się jednym z najbardziej atrakcyjnych i pożądanych miejsc do życia. Coraz więcej osób, chce się przeprowadzać nad morze, statystyki pokazują, że są u nas regiony w których wciąż rodzi się sporo dzieci. To wszystko stawia przed nami wyzwania, z którymi trzeba będzie się zmierzyć w nadchodzących czasach.

Bo Pomorze powinno być dla wszystkich!

Będę walczyć o to, by środki unijne zostały przekazane na zwiększenie programów wspierających zdrowie psychiczne młodzieży. Jako Pomorze mamy z tym największy problem i trzeba zacząć działać już teraz, by problem się nie nasilał.

Będę walczyć o to, by środki unijne poszły również na to, by północne Pomorze oraz południowo-zachodnie regiony zostały wreszcie połączone z resztą województwa sieciami kolejowymi. Czas na pociąg z Wejherowa do Łeby, przez Kopalino oraz dobre połączenie Trójmiasta z Chojnicami.

Będę walczyć, o środki unijne na zwiększenie wsparcia wymiany tzw. kopciuchów na bardziej ekologiczne źródła ogrzewania. Obecnie są regiony w województwie, które mają problemy z powietrzem, a równocześnie środki na wsparcie są raczej niewielkie. To trzeba zmienić.

Będę walczyła, by środki unijne mocniej wsparły instytucje i programy antydyskryminacyjne, wspierające osoby z niepełnosprawnościami, kobiety i inne defaworyzowane grupy na rynku pracy.

Bo dostępność i integracja, to klucz do Pomorza dla wszystkich!

Zapraszam do głosowania na mnie do Sejmiku Województwa Pomorskiego 7 kwietnia.


Materiał sfinansowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica