Beata Karlińska
Jestem Szczecinianką, ale po studiach, wraz z mężem zamieszkałam w Golczewie, gdzie żyłam, pracowałam i działałam przez 18 lat. Pracowałam w szkole ( jako pedagog szkolny i wychowawca-nauczyciel klasy specjalnej) i dodatkowo jako Dyrektor w Gminnym Ośrodku Kultury. Byłam też korespondentem Radia Szczecin. W tym czasie pełniłam także funkcję Radnej i Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Golczewie.
Po powrocie do Szczecina, pracowałam w Urzędzie Miasta Szczecin. Następnie, w ramach konkursu zostałam wybrana na stanowisko Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach. Funkcję tę sprawuję z wieloma sukcesami od 21 lat.
W Golczewie urodził się mój syn Piotrek, u którego zdiagnozowano SMA. Choroba syna była głównym powodem powołania przeze mnie Fundacji Pomocy Chorych na Zanik Mięśni. Działa już 31 lat. Od początku jej istnienia mam zaszczyt społecznie być jej Prezesem. Z kolei mój syn Piotr Karliński od 2 lat jest jej patronem.
Za pracę zawodową i społeczną byłam wielokrotnie nagradzana, m. in.: Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Honorową „Primus in Agendo” przyznawaną przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, Srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego. Otrzymałam także tytuł „Mecenasa Osób Niepełnosprawnych 2017” i „Lidera Służb Społecznych”.
Z mojej inicjatywy:
PFRON dofinansowuje zakup elektrycznych wózków inwalidzkich, wprowadzono do procedur medycznych wentylację domową oraz dołączono do sytemu prawnego usługi Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej.
Byłam pomysłodawcą i koordynowałam z sukcesem realizację 15 projektów że środków UE, w tym 7 projektów innowacyjnych i 1 projektu ponadnarodowego.
W czasie wolnym podróżuję, jeżdżę na rowerze, pływam, uprawiam Nordic Walking. Kocham kino i książki. Jestem kibicem Pogoni Szczecin.
Jako Radna w Sejmiku WZ chciałabym się zająć:
- 1Rozszerzeniem działań na rzecz Seniorów, w tym powołaniem Wojewódzkiej Rady Seniorów.
- Powołaniem interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego i zwiększenie efektywności pracy ośrodków adopcyjnych.
- Równoważnym i efektywnym podziałem środków unijnych.
- Aktywną pracą w Komisji Zdrowia, Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa Publicznego.