Karolina Kozłowska
Razem z Kobietami

Karolina Kozłowska

Nr 1 - Okręg nr 1 – Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Połowa mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego to kobiety. Dlaczego we władzach wojewódzkich jest nas tylko 20%? Pora to zmienić!

Wsparcie w opiece nad dziećmi

Abyśmy mogły spokojnie wracać na rynek pracy po urlopach macierzyńskich, musimy mieć zorganizowaną i finansowo dostępną opiekę dla naszych dzieci. Miejsce w żłobku powinno czekać na każdego malucha w regionie, zaś miejsca pracy i uczelnie, które zdecydują się otworzyć dla pracownic i studentów żłobek lub przedszkole, powinny otrzymać pomoc od samorządu.

Strategia dostępności

Bez względu na to, czy ktoś porusza się na wózku, o kuli, czy prowadzi przed sobą wózek dziecięcy albo rower – musi mieć swobodny dostęp do urzędów i innych budynków publicznych. Przedstawię strategię likwidacji barier i zwiększania dostępności, a także zadbam o stworzenie przestrzeni przyjaznych matkom karmiącym.

Rodzić po ludzku

Chcę aby ciąża i poród były dobrym doświadczeniem każdej kobiety. Zaproponuję lokalny program wsparcia i edukacji dla specjalistów medycznych i niemedycznych. Szpitale otrzymają pomoc w realnym wdrażaniu standardu opieki okołoporodowej. Głos matek będzie słyszany i będzie służyć do ciągłej poprawy opieki nad kobietami na oddziałach położniczych i porodówkach.

Zero śmieciówek

Żadnych umów śmieciowych dla pracowników samorządu i instytucji im podległych. Tylko stabilne, uczciwe zatrudnienie. Będę dążyć do tego, aby samorząd stał się godnym zaufania pracodawcą.

Twórczość wspierana lokalnie

Będę promować programy wsparcia dla lokalnych twórców i twórczyń, także internetowych. Stypendia dla lokalnych twórców muszą być bardziej dostępne i w zasięgu także tych osób, które jeszcze nie mogą się poszczycić dużym dorobkiem. Młode osoby, które realizują się głównie w internecie, nie powinny być pomijane, działalność artystyczna musi przestać być domeną elit.

Czyte powietrze

Musimy pilnie wyeliminować z użytku tzw. kopciuchy. Mieszkańcy nie mogą być zdani tylko na siebie, samorząd będzie musiał przejąć koszty wymiany pieca i badania wydajności energetycznej nieruchomości.


Materiał sfinansowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica